Ustawa o bezpieczeństwie i higienie służby już obowiązuje

1 grudnia 2016 roku uchwalono ustawę mówiącą o zmianie części z ustaw dot. bezpieczeństwa i higieny służby. Ustawa weszła w życie 3 grudnia, a skutkiem tego był zeszłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, iż brak określenia ww. warunków dla funkcjonariuszy służb mundurowych narusza Konstytucję.

Nowo powstałe przepisy regulują kwestie kierowania pracowników na badania okresowe oraz konieczne szkolenia poprawiające wydajność pracy. Dodatkowo wskazują odpowiedzialne osoby za poziom bezpieczeństwa w poszczególnych jednostkach.
Każdy funkcjonariusz otrzyma zaświadczenie, które będzie dowodem na ukończenie przez niego szkolenia z dziedziny bezpieczeństwa. Brak takiego dokumentu uniemożliwi dalszą służbę.

S. Sz.

Możliwość komentowania Ustawa o bezpieczeństwie i higienie służby już obowiązuje została wyłączona

Filed under Prawo krajowe, Prawo międzynarodowe