Nastoletnia Malala laureatką Pokojowej Nagrody Nobla 2014

W krajach islamskich zabroniono chodzenia do szkoły oraz wprowadzono nakaz okrywania głowy i ciała miejscach publicznych. Malala walczyła dzielnie, prowadząc bloga. Opisywała w nim życie codzienne pod rządami talibów w swoim regionie. Udzielała licznych wywiadów w których wypowiadała się „Mogą nam zabronić chodzenia do szkoły, ale nie zabronią nam nauki”. Zgodnie z artykułem 5 ” Prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego” KAŻDY człowiek, nie tylko w krajach Europejskich ma prawo do wolności. Malala walcząc z talibami przypłaciła zdrowiem, a premier jej ojczystego kraju nazwał ją „dumą Pakistanu”.

AD

źródło: se.pl

bip.ms.gov.p

Możliwość komentowania Nastoletnia Malala laureatką Pokojowej Nagrody Nobla 2014 została wyłączona