Matka walczy o dzieci porwane do Dżihadu

W luty 2014 roku Shkelzen Dumani obywatel Albanii bez zgody żony wywiózł dzieci do Dżihadu. Wmawiając jej, że podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży domu nieświadoma niczego kobieta podpisała zgodę, na wywiezienie dziewięcioletniego syna i siedmioletniej córki do Państwa Islamskiego. Po wyjeździe rodziny zawiadomiła policję oraz albańskie władze, wtedy rozpoczęto śledztwo. Za Shkelzen Dumani wydany został list gończy poprzez Interpol, okazało się również że w porwanie zaangażowani byli policjanci. Parę miesięcy później ojciec dzieci zginął. Od tamtego momentu matka parę razy kontaktowała się telefonicznie z dziećmi za zgodą dżihadystów. Jakiś czas później dzieci odebrać poleciała matka zamordowanego ojca, lecz członkowie Państwa Islamskiego przetrzymują ją do chwili obecnej. Rząd Albanii prowadzi negocjancie w sprawie uwolnienia Evy i Endriego.

KS

Możliwość komentowania Matka walczy o dzieci porwane do Dżihadu została wyłączona