W Federacji Rosyjskiej chcą uprościć wydawanie obywatelstwa rosyjskiego obcokrajowcom

Federacja Rosyjska postanowiła uprościć system nadawania obywatelstwa rosyjskiego cudzoziemcom. Można go uzyskać bez rezygnacji z innej narodowości.Podobno informacje te zostały potwierdzone przez publikację w służbie prasowej rządu Federacji Rosyjskiej.

Jest to kwestia stwierdzenia nieważności, punkt „g” części 1 art. 13 ustawy o obywatelstwie Federacji Rosyjskiej. Według niego, jednym z warunków uzyskania obcego obywatelstwa rosyjskiego jest odmowa jego drugiego obywatelstwa.

„Biorąc pod uwagę obecny mechanizm powiadamiania o potwierdzeniu zrzeczenia się obywatelstwa obcego, proponuje się wyłączenie obowiązku złożenia wniosku do obywatela rosyjskiego we właściwym organie obcego państwa z wnioskiem o zrzeczenie się jego drugiego obywatelstwa, w tym w odniesieniu do osób uznanych za rodzimych użytkowników języka rosyjskiego”, – piszą w wiadomości.

Rząd stwierdził, że prace nad ustawą są już finalizowane, po zatwierdzeniu przez administrację prezydencką zostaną przesłane do Dumy Państwowej.

„Chcemy zamknąć tę kwestię podczas sesji wiosennej, aby każdy mógł zostać obywatelem Rosji. Co zatem zrobi Rosja? Będzie chronić swoich obywateli ”, powiedział gazecie zastępca marszałka izby niższej Peter Tołstoj.

Przedstawiciele różnych departamentów i parlamentarzystów utworzeni w marcu 2019 r. Na polecenie Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina są włączani we wdrażanie Koncepcji polityki migracyjnej państwa. Ma ona na celu przyciągnięcie jak największej liczby nowych obywateli do Rosji – od 5 do 10 milionów, w tym celu planują zmienić reżimy migracyjne i zreformować instytucję obywatelstwa.

Źródło: https://hromadske.ua/posts/u-rf-hochut-sprostiti-vidachu-inozemcyam-rosijskogo-gromadyanstva-kommersantu

TB

Możliwość komentowania W Federacji Rosyjskiej chcą uprościć wydawanie obywatelstwa rosyjskiego obcokrajowcom została wyłączona

Filed under Prawo międzynarodowe

Comments are closed.