Stop dla kar cielesnych stosowanych wobec dzieci – globalny raport 2014

Działania na rzecz wprowadzenia zakazu stosowania wszelkich kar cielesnych już w poprzednim roku przyczyniły się do niezwykłego postępu w tej sprawie. Aktualnie reformę tę poparły już 44 kraje członkowskie. Sukces jej rozpowszechniania na cały świat zbiegł się z obchodzoną w tym roku 25 rocznicą przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka. Niestety nawet mimo dużej skali oddziaływania tej reformy wciąż jest zbyt wiele dzieci żyjących w krajach, w których prawo zezwala rodzicom/opiekunom na stosowanie wobec nich przemocy.

Badania ukazujące wzrost liczby państw już zabraniających bądź tych, które zobowiązują się do ustanowienia zakazu stosowania wszystkich form kar cielesnych pojawiły się w ostatnio opublikowanych sprawozdaniach związanymi z prawami dzieci. To wszystko przekłada się na zwiększanie świadomości ludzi i ich poczucia obowiązku do otoczenia dzieci ochroną przed karami cielesnymi oraz powoływanie ich do udzielania wsparcia i dalszego działania w tej trudnej kwestii.

P.M.

Możliwość komentowania Stop dla kar cielesnych stosowanych wobec dzieci – globalny raport 2014 została wyłączona